DOLAR 27,1479 0.08%
EURO 29,0073 0.11%
ALTIN 1.680,480,38
BITCOIN 7226220,10%
İstanbul
30°

AÇIK

16:29

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Rezan Epözdemir: Fenerbahçe ve Galatasaray dost olamaz

Rezan Epözdemir: Fenerbahçe ve Galatasaray dost olamaz

ABONE OL
Aralık 17, 2021 11:00
Rezan Epözdemir: Fenerbahçe ve Galatasaray dost olamaz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Galatasaray’da yönetimden istifa eden Rezan Epözdemir, istifa gerekçelerini açıkladı.

Epözdemir’in açıklamaları şu şekilde:

“TÜRK FUTBOLUNDA SORUN ADALET”

“Türk futbolunun en önemli sorunu adalet sorunudur. Galatasaray’ın maruz kaldığı sistematik ve kategorik haksızlıklar karşısında yalnız kalsam da dilim döndüğünce Galatasaray’ı savunmaya çalıştım. İki tüzel kişilik var. Galatasaray AŞ ve dernek. Bütün futbol operasyonlarının yapıldığı ve TFF’nin muhatap aldığı Galatasaray Sportif AŞ’dir. Yapacağım açıklamalar Sportif AŞ ile ilgilidir bundan sonra.”


“OLAĞANÜSTÜ GAYRET LAZIM”

“Sportif AŞ’den istifa etmemin gerekçeleri var. Canımız kadar sevdiğimiz Galatasaray’ı yıpratmamak adına yüzeysel olarak anlatmaya çalışacağım. Galatasaray’ın zarar görmemesi için olağanüstü gayret göstermemiz lazım.”

İSTİFA NEDENLERİ

“Futbol takımımızın her müsabakada artarak devam eden hakem hataları var. Galatasaray’a karşı yapılan sistematik haksızlıklar karşısında gerekli tepki verilmemesi ve gereğinin yapılamaması en önemli istifa gerekçelerimden biri.

Sayın Başkan çok demokratik biri. Herkesi dinler. Her maçtan sonra gerekli tepkinin verilmesini istedim. Bir duruş sergilenmesi gerektiğin söyledim. Bir duruş sergilenmediğine dair bir algı olduğunu söyledim. Kendisi her seferinde dinledi ama yöntem bakımından farklı bakıyoruz.


“Biz görüş ve önerilerimizi söyleriz ama kararı başkan verir. Biz tarihe not düşmek için görüşlerimizi söyleriz. 3 ay boyunca her seferinde bunu başkana söyledim. Geldiğimiz noktada görüş ve kaygılarımı iletmeme rağmen Sayın Başkan beni demokrat biçimde dinledi ama görüşlerimin kabul görmediğini fark ettim. Haklı galibiyet’ sözleri sonrası yalnızlaştırıldım. İncindim.”

“Galatasaray’ın bir sözcüsü vardır ve bu tüzel kişiliği bağlar. Bana sorulan soruda kişisel görüşümü aktardım. O gün başkana istifamı verdim ama başkan kabul etmedi, Galatasaray’a hizmet etmemi söyledi.”


EROL BİLECİK MESAJLARI

“Sayın Erol Bilecik’in çok yakışıksız, kabul edilemeyecek, tahrik edici açıklamaları vardı. Kadına şiddete karşı tüm Türkiye’ye önemli bir mesaj veriyorduk. Orada bir cevap verilmesi gerekiyordu. Sayın Başkan’a bunu söyledim. Ancak görüşlerim kabul görmedi.

“Sayın Erol Bilecik beni 5 defa aradı. Mesajlar attı. Ben bunun ayıp bir mesaj olduğunu, hukuken ve fiilen kabul edemeyeceğimizi, kamuoyu önünde özür dilemeden görüşmeyeceğimizi söyledim. Birkaç gazetede bu mesaj çıktı”

“Sayın Hüsnü Güreli beni aradı. Erol Bilecik’in beni aramak istediğini söyledi. Kırmamam gerektiğini söyledi. Sayın Bilecik’in özür dilememesi halinde görüşmeyeceğimizi yine ilettim. O istekleri refüze ettim.”

“Galatasaray ve Fenerbahçe, Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşları. Bir araya geldiklerinde Türk futbolunun tüm sorunlarını çözebilir.”


FENERBAHÇE İLE DOST OLAMAYIZ

“Galatasaray ve Fenerbahçe dost olamaz. Bu hayatın akışına aykırı. Azami nezaket tamam ama dostluk hayatın akışına aykırı bir durum. Bu minvaldeki hareketler yanlıştır. Ben bunu Sayın Başkana defalarca söyledim. Görevimi ifa ettim. Yardımcı olmaya çalıştım. Öncesinde tüm mekanizmaları tüketmeye çalıştım.”

“Sayın Başkanla derin fikir ayrılıkları oluşmuş durumda. Ben de Galatasaraylılık kültürüyle birlikte yazılı bir şekilde istifa beyanımı kulübe gönderdim. Galatasaray Sportif AŞ’deki başkan vekilliği ve yönetim kurulu üyeliğimden istifa ettiğimi bildirdim.”

“Sportif AŞ’de görüşlerimin dikkate alınmaması, kıymet verilmemesi sonrası orada bulunmamızın bir anlamı yok. Aksi halde öz saygımızı yitiririz.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.